جستجو
بازگست به لیست مقالات

تجهیزات حفاظت الکترونیک نفروشید، قبل از مطالعه این موارد!

تجهیزات حفاظت الکترونیک نفروشید، قبل از مطالعه این موارد!

ترجمه آزاد از مقاله ای به همین نام از سایت "ادوایزر"

نکات جذاب و ارزش افزوده های زیاد صنعت فناآوری اطلاعات، فروشندگان زیادی را برای فروش و ارائه محصولات امنیت فیزیکی تحت شبکه و معمولی ترغیب می کند. امروزه با ظهور راه حل های جدید امنیتی مبتنی بر IP و غیر آن نصب سیستم را راحت تر از همیشه کرده است و دلائل کمی برای به عدم توجه به این کسب و کار وجود دارد، لذا تمرکز زیادی بر روی این رده از محصولات به وجود آمده است.

علاوه بر این، از آنجا که بسیاری از ارزش افزوده های صنعت فنآوری اطلاعات برای همه کاملاً ملموس و شناخته شده است. اجماع عمومی بر این است که، ورود به این شغل (ارائه و نصب سیستم های امنیت فیزیکی)و یا افزودن آن به فعالیت های جاری، یک راه بسیار خوب برای تولید درآمد های جدید و رشد کسب و کار است.

با این حال، برخی جزئیات و نکات مهم وجود دارد که لازم است قبل از شروع این کار به آن توجه کنید. ما در مورد جریان نقدینگی یا تعداد پرسنل فروش و تکنسین ها صحبت نمی کنیم هر چند این ها همه مهم هستند، بلکه در مورد برخی نکات ناملموس که ممکن است شما را شگفت زده کنند صحبت می کنیم.

شور و اشتیاق

شور و حرارت زیاد شما در پیدا کردن راه حل های امنیتی درست در مورد حفاظت از مشتریان، جایگاه شما را در نزد ایشان ارتقا می دهد. این شور و علاقه به شما اجازه می دهد تا بهتر به مشتریان خود گوش دهید، بهتر متوجه نیاز او شوید و ارزش راه حل های شما را بالاتر برده و موقعیت شما را در مقام هدایت کننده افکار مشتری ارتقا می بخشد. مشتریان وقتی می بینند که شما بطور جدی درگیر یافتن بهترین راه حل مناسب و بهینه چه از نظر فنی و چه از نظر قیمت هستید، به همکاری با شما علاقه مند خواهند شد و خود بنوعی حامی شما در کسب و کار تان می شوند.

دانش

هر کسی می تواند ارائه دهنده فن آوری باشد، اما فوت و فن واقعی کار را فقط کسی می تواند به عنوان یک مشاور مورد اعتماد ارائه دهد که واقعا فضای ایمنی و امنیت و همه موارد مربوطه را مثل شناخت شرایط موقعیتی، اجتماعی، روانشناسی و غیره را بفهمد، دانستن فن شبکه و تخصص برق و الکترونیک به تنهایی کافی نیست بلکه دانستن همه چیز از نقطه نظر عملیاتی، پرسنلی، جامعه شناسی، جرم شناسی و همچنین نحوه یکپارچه گی سیستم ها هم لازم است. ورود به یک پروژه درسطح سازمانی و استقرار یک راه حل گسترده ممکن است درآمد زیادی برای شما بوجود بیاورد، اما اگر نتوانید یک راه حل مناسب برای مشتریان ارائه دهید و آنها نتوانند بطور کامل و درست از آن استفاده کنند و یا برای همه مشکلاتشان جوابی نداشته باشید، آیا رضایت آنها جلب خواهد شد و آیا برای پروژه های آینده به شما اعتماد خواهند کرد؟

شناخت دقیق نیازهای مشتریان و قابلیت های واقعی سیستم به شما برای انتخاب راه حل درست کمک خواهد.

خلاقیت

بسیاری از راه حل ها برای امنیت اماکن مختلف فاقد خلاقیت بوده و با یک رویکرد تکراری ارائه می شوند، این راه حل ها اساساً و صرفاً با تکیه بر فن آوری بعنوان مرجع و برای مقابله و جلوگیری از یک رویداد مشابه در جای دیگر ارائه می شوند! شاید این روش آسان و خوب به نظر برسد، اما همچنین این امکان وجود دارد که با استفاده از فن آوری و شناخت موارد و جنبه های مختلف به شیوه ای فعال برای کمک به پیش بینی تهدیدها و یا توسعه راه حل ها اقدام نمود. بنابراگر شما خلاق باشید می توانید با بکارگیری فن آوری های دیگر و مطالعه و تحلیل نکات مثبت و منفی راه حل های امنیت فیزیکی اجرا شده با ارائه یک راه حل ابتکاری، همه را شگفت زده نمائید.

چشم انداز

شما نمی توانید روی اطلاعات و عزم مشتریان در شناخت امکانات و قابلیت های فناوری اطلاعات و توسعه های آتی آن تکیه کنید. شما باید قادر به نشان دادن چگونگی پیاده سازی و منافع یک طرح امنیتی راهبردی برای حفاظت و رشد و تکامل کسب و کار مشتری و ارائه یک طرح واضح برای توجیه سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه آنها باشید.

عدم شناخت دقیق، می تواند منجر به ارائه راه حل های بی ربط به مشتری شده و شما از این بازار دور کند. به خودتان اجازه ندهید که عدم شناخت (مطالعه و تجربه) شما را به یک انسان فاقد بصیرت و منسوخ شده تبدیل نماید. با رویکرد های درست موقعیت درستی برای خود ایجاد کرده و ارزش خود را نشان دهید و به این ترتیب از ایجاد هر نوع احساس منفی و شک در ذهن مشتریان یا بروز عدم تمایل در همکاری با شما جلوگیری کنید.

با اطمینان از اینکه شما و کارکنان تان در موقعیت مناسب در رابطه با موارد بالا هستید، شانس موفقیت خود را تا حد زیادی افزایش می دهید. ورود و یا افزودن شغل ارائه و اجرای راه حل های امنیت فیزیکی به فهرست کارهایی که می کنید بدون رعایت و توجه به این عوامل، می تواند یک تصمیم نادرست در تجارب کاری شما باشد.

نظرات
نظر بدهید Close Comment Form
banner
banner
banner
banner
banner