بازگشت
جستجو
بازگشت به لیست مقالات

آشنایی با تکنولوژی ccHDtv!

آشنایی با تکنولوژی ccHDtv!

آیا انقلابی در راه است؟؟؟

ccHDtv یک راه حل به تازگی توسعه یافته برای انتقال ویدیوی دیجیتالی FullHD در یک سیستم نظارت تصویری است.

مفهوم اصلی ccHDtv ارائه ویدئو با کیفیت بالا و با استفاده از تکنولوژی تلویزیون دیجیتال (DTV)است. با ccHDtv، ویدئوی دیجیتال با کیفیت بسیار بالا می تواند به راحتی با کابل های کواکسیال، شبکه، و یا بطور بی سیم به سادگی منتقل می شود.

با روش ccHDtv تصویر 1080p 30 و 60 عکس در ثانیه به راحتی می تواند با استفاده از یک کابل 5C2V/RG6 تا طول 1000 متر و با کابل 3C2V/RG59 حداکثر تا 500 متر و بدون نیاز به تکرار کننده منتقل شود.

در دنیای آنالوگ، بیشتر فرمت سیگنال کامپوزیت (CVBS) مورد استفاده است. و محبوبیت آن که به دلیل سهولت استفاده است موجب شده تا بهره گیری از آن بخشی جدایی ناپذیر از زندگی شود. CVBS در واقع یک استاندارد سیگنال برای سیستم های نظارت تصویری آنالوگ است.

ccHDtv دارای پتانسیل بسیار بالا در انتقال سیگنال ویدئویی AV به تلویزیون دیجیتال (DTV)بوده و به راحتی می تواند به ارتقاء یکپارچه یک سیستم نظارتی دوربین مدار بسته آنالوگ به دیجیتال HD منجر شود. انتظار می رود ccHDtv عملاً تبدیل به یک استاندارد برای سیستم های نظارت تصویری دیجیتال در آینده شود.

ccHDtv یک تکنیک جدید پیشگام از شرکت فناوری ITE است. شرکت ITE منابع زیادی را به توسعه و ارتقاء راه حل های ccHDtv اختصاص داده است. شرکت ITE تایوان در زمینه توسعه محصولات کلیدی، طراحی سیستم های مرجع، و برنامه های کاربردی فعال بوده و با توسعه محصولات ccHDtvسعی می کند تا شرایط را برای انتقال یکپارچه و آسان از سیستم های نظارت تصویری از آنالوگ به دیجیتال فراهم آورد بطوریکه کلاً سیستم های جدید بصورت دیجیتال نصب شده یا از سیستم های آنالوگ به دیجیتال ارتقاء یابد.

ویژگی های ccHDtv:

- استفاده مجدد از کابل کواکسیال موجود بدون هیچ گونه نیازی به تغییر کابل یا کانکتورها.

- بکارگیری روش های معمول نصب، راه اندازی و عیب یابی سیستم مدار بسته.

- هرسیستم IDTV (تلویزیون دیجیتال) می تواند سیگنال های ccHDtv را دریفت و نمایش دهد(بدون نیازبه رکورد HD).

- ارتباط دوطرفه کامل (Full duplex)، کنترل PTZ، تنظیمات دوربین،تنظیمات I/O ، صدای دو طرفه، بروز رسانی firmware از راه دور.

- رمز گذاری تصاویر برای حفظ سیگنال ها از شنود بطوریکه فقط رکوردر قادر به دریافت و رمزگشایی آن است.

- انتقال بی وقفه (Real time) تصاویر و قابلیت نمایش تصایر با سرعت های نه، شانزده، سی و دو برایر و بیشتر.

- ارسال تصاویر با کابل 5C2V/RG6 تا طول 1000 متر و با کابل 3C2V/RG59 حداکثر تا 500 متر و بدون نیاز به تکرار کننده و امکان استفاده از تکرار کننده برای فواصل بیشتر بدون محدودیت.

- ظرفیت بالا / پهنای باند

- انتقال چند استریم همزمان HD از یک کابل کواکسیال تکی(صرفه جویی استثنایی در کابل کشی).

نظرات
نظر بدهید بستن فرم ثبت نظر
banner
banner
banner